atrakcje okolicy

WakePark Koszalin

Wyciąg do nart wodnych WakePark w Koszalinie znajduje się na Zalewie "Wodna Dolina" ul. Sybiraków (koło Centrum Handlowego Atrium), od strony ulicy 4 marca. Sport ten polega na płynięciu na powierzchni wody za pomocą specjalnej deski trzymając się liny zaczepionej do łodzi lub do specjalnego wyciągu. 

Park Linowy Koszalin

Park linowy Avana to niepowtarzalny sposób na spędzanie wolnego czasu, którego bazą jest pokonywanie przeszkód rozwieszonych między drzewami na wysokości nawet 12 metrów. Uczestnicy samodzielnie pokonują przygotowaną trasę. Stopień trudności poszczególnych odcinków jest zróżnicowany.

Dziki Zachód w Zieleniewie

Dziki Zachód jest idealnym miejscem dla spragnionych przygód w stylu western, miejscem gdzie można spotkać prawdziwych kowboi, odwiedzić saloon z kowbojskim jedzeniem, zobaczyć westernowe show, napad na bank, pokazy kaskaderskie. Atrakcje dla dzieci jakie posiada oraz czar wesołego miasteczka pochłania wszystkich którzy mają ochotę na przeżycie nie zapomnianych wrażenie.

Latarnia morska w Gąskach

Latarnia w Gąskach została zbudowana pod koniec XIX wieku, osiąga wysokość 50,2 metra. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania. Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody - aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, dostrzec można stąd Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście.

Ogrody Hortulus i Labirynt w Dobrzycy

Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy - obecnie do zwiedzania dostępnych jest 28 różnych ogrodów tematycznych. Łącznie zgromadzonych jest ponad 6 tysięcy gatunków i odmian roślin, w tym gatunki egzotyczne oraz unikalne. Nowy kompleks ogrodów w Dobrzycy z Labiryntem i Wieżą Widokową znajduje się 2 km od Ogrodów Hortulus.

Góra Chełmska

Sanktuarium na Górze Chełmskiej w Koszalinie jest duchowym centrum Ruchu Szensztackiego Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i sanktuarium diecezjalnym (dekret Biskupa Ordynariusza z dn. 1.06.2002 r.) otwartym dla wszystkich pielgrzymów przybywających indywidualnie i w grupach zorganizowanych, dla turystów. Miejsce idealne do spacerów wśród pięknych leśnych terenów.

Comments are closed.

top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress